Voorlichtingsinstrumenten voor gemeenten vanuit RCE, NRF en Stichting ERM
-
Door:Fleur Cools, Relatiemanager Strategie & Omgeving, Nationaal Restauratiefonds | Jaap Lageman, Communicatie-Adviseur, RCE Programma Erfgoed en Duurzaamheid | Henrieke van Eerten, Monumentencoach, Restauratiefonds | Christian Braak, Stichting ERM | Patricia de Vries, Marketing, Communicatie En Moderator, Stichting ERM / Nationaal Restauratiefonds
-
Datum:donderdag 16 mei 2024
-
Tijd:10:30 - 11:30
-
Locatie:Podium MONUMENT
-
Bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, het Restauratiefonds en Stichting ERM begrijpen we de waarde van monumenten. Samen met u als erfgoedambtenaar zetten we ons in voor het behoud van erfgoed in uw gemeente. We ondersteunen u graag bij het informeren van monumenteigenaren, omdat goed geïnformeerde eigenaren cruciaal zijn voor het behoud van hun monumenten.
In deze sessie ziet u welke kennis, programma’s, materialen voor u beschikbaar zijn om de monumenteigenaar in uw gemeente te helpen. En om uw eigen kennis te vergroten. Ook geven wij u de meest recente uitkomsten van het onderzoek onder monumenteigenaren. Wij helpen u ook op weg hoé u kwaliteitsborging kunt verankeren in uw beleid.Wat neemt u concreet mee uit deze sessie:
- Na deze sessie heeft u inzicht in wat er leeft onder monumenteigenaren.
- Bent u bekend met de verschillende platforms, programma’s en tools die de Rijksdienst, het Restauratiefonds en Stichting ERM de erfgoedambtenaren bieden. Met o.a. het Ontzorgingsprogramma Verduurzaming Monumenten, de reizende expositie, relevante webpagina’s voor erfgoedambtenaren van RCE, NRF en Stichting ERM en de nieuwe tool op Monumenten.nl: Alle regelingen op een rij.
- U weet welke praktische handvatten u kunt benutten om de kwaliteit van monumentenzorg in uw gemeentebeleid toe te passen.
-
Sprekers/Partners
Fleur Cools
Relatiemanager Strategie & OmgevingNationaal RestauratiefondsJaap Lageman
Communicatie-AdviseurRCE Programma Erfgoed en DuurzaamheidHenrieke van Eerten
MonumentencoachRestauratiefondsChristian Braak
Stichting ERMPatricia de Vries
Marketing, Communicatie En ModeratorStichting ERM / Nationaal Restauratiefonds