Bel ons voor info 0294 - 74 50 70

Nieuws item

GRATIS toegang
professionals en eigenaren van monumentaal vastgoed:
nog dagen
Registreer HIER!
sluiten X

Laserprojectie vanuit bouwtekening voorkomt fouten

Geometius maakt uitzetten efficiënter met XR Projector

 

Uitzetten van wanden, deuren en ramen bij een verbouwing of transformatie vraagt om grote zorgvuldigheid en kost veel tijd. Geometius laat op de vakbeurs MONUMENT zien hoe het bij transformatie en herbestemming van monumenten sneller en foutloos kan, door lijnen vanuit bouwtekeningen rechtstreeks op vloeren en plafonds te projecteren.

Geometius is een bedrijf dat gespecialiseerd is in verkoop en onderhoud van meetapparatuur. Het bedrijf levert meetapparatuur voor onder meer landmeetkundige en maritieme doeleinden, maar ook voor bouw en infra. Met de Mechasys XR Projector richt Geometius zich vooral op het vergemakkelijken van het uitzetwerk in de bouw.

“Je kunt eigenlijk elk type 2D-tekeningen gebruiken voor deze XR Projector”, vertelt Bram Boelsen van Geometius. “Je kunt ze uploaden in de cloud en via een tablet de projector bedienen.”

3D inmeten

De elementen uit de gemaakte tekening kunnen op locatie op de juiste positie en grootte worden geprojecteerd. “Je kunt dat op verschillende manieren doen. Bij monumenten en andere bestaande gebouwen is het eigenlijk het gemakkelijkste om van tevoren het gebouw in te meten met een 3D scan. Bij dat inmeten kun je markeringen achterlaten, zoals stickers. Die kun je in je projectie dan hergebruiken als referentiepunten.” Maar ook bestaande wanden en andere elementen kunnen dienen als referentiepunten. Tevens kan worden gewerkt vanuit bekende stramienen.

“De projector staat op een standaard statief en heeft rondom een bereik van 8 meter. Dat betekent dat je dus een gebied van 16 meter gelijktijdig kunt projecteren. De laser van de projector gaat zo snel rond, dat je een continue lijn ziet. Je kunt daar bijvoorbeeld gelijk je profielen voor de wanden langs stellen, zowel op de vloer als tegen het plafond. Dan hoef je dus niets meer af te tekenen.”

Nadat de geprojecteerde zone is ingevuld, kan de projector worden verzet. “Daarbij kan de project de voglende standplaats aangeven door deze te projecteren. Daarna kun je weer werken vanuit de uitgezette referenties.”

Op de vakbeurs MONUMENT zal Geometius bezoekers laten zien hoe de Mechasys XR Project werkt en hoe die kan ondersteunen bij herbestemmingen en transformaties. Geometius werkt aan een mooie tekening met vele verschillende onderdelen, die live op de beursvloer geprojecteerd zal worden.

Tijdens de vakbeurs MONUMENT is Geometius te vinden op stand 1.E069

Ga terug